Esame pasiruošę padėti. Skambinkite arba rašykite, būtinai atsakysime į visus klausimus.

Kankina užsitęsusi sloga ir kosulys? O gal tai alergija?

Alergija vadinama šios civilizacijos liga. Vis daugiau vaikų gimsta alergiški. Suaugusieji taip pat netikėtai sunegaluoja ir, pasikonsultavę su medikais, sužino, kad jų organizmas netoleruoja tam tikrų alergenų: kai kurių maisto produktų, žiedadulkių, cheminių medžiagų ar net metalų

Alergijos sukeliami simptomai yra labai įvairūs, todėl ją galima supainioti su kitomis ligomis. Jei jus vargina užsitęsusi sloga, kosulys, dusulio priepuoliai, virškinimo sutrikimai ar bėrimai – pasikonsultuokite su alergologu. Gali būti, kad jūsų organizmas perdėtai reaguoja į namų dulkes, žiedadulkes, naminių gyvūnų  išskiriamus baltymus ar tam tikrus maisto produktus.

Kodėl atsiranda alergija?

Alergija yra perdėta imuniteto reakcija į medžiagas, kurios apskritai žmogui nėra kenksmingos. Kitaip tariant, alergiško žmogaus imuninė sistema klysta. Susidūrusi su alergenais ji juos identifikuoja kaip žmogui pavojingas daleles ir, stengdamasi nuo jų apsisaugoti, pradeda gaminti antikūnius, t.y. specialius baltymus imunoglobulinus. Antikūniams susidūrus su alergenais kyla uždegimas. Dėl to įkvėpęs žiedadulkių alergiškas žmogus pradeda čiaudėti, suvalgęs maisto, kurį organizmais klaidingai identifikuoja kaip kenksmingą, gali pradėti vemti ar viduriuoti, o dėl kontakto su cheminėmis medžiagomis ar metalais, gali atsirasti išbėrimai.

Alergija gali būti paveldima arba įgyjama. Ji gali pasireikšti tiek vaikystėje, tiek ir brandžiame amžiuje. Alergijos rūšys gali keistis ir evoliucionuoti priklausomai nuo žmogaus organizmo būklės ir amžiaus. Pavyzdžiui, vyresniame amžiuje alergijos simptomai gali susilpnėti, nes žmogaus imunitetas yra ne toks aktyus.

Kaip gydyti alergiją?

Svarbiausias alergijos gydymo etapas – tyrimai. Būtina nustatyti, kokių alergenų netoleruoja žmogaus organizmas ir tik tada galima paskirti efektyvų gydymą. Gydytojas atidžiai išklausęs ligonio skundų ir įtaręs alergiją, atkreips dėmesį į kraujo tyrimus. Jei kraujyje yra neįprastai daug imonuglobulino E – greičiausiai žmogus alergiškas ir būtina atlikti odos mėginių tyrimą arba kraujo tyrimus, analizuojančius konkretaus alergeno imunoglobuliną E. Taip bus nustatyta, kokios medžiagos sukelia alerginius negalavimus.

Gera žinia ta, kad nemalonių alergijos simptomų galima atsikratyti paprasčiausiai iš savo gyvenimo pašalinus alergenus, t.y. atsisakius naminio gyvūno, tam tikrų maisto produktų, sumažinus namuose dulkes kaupiančių daiktų skaičių (kilimų, užuolaidų), pradėjus naudoti sintetinę, o ne pūkinę patalynę, kurioje veisiasi erkutės.

Tačiau jei organizmas yra smarkiai įsijautrinęs, reikės ir medikamentinio gydymo, kuris nuslopins nemalonius simptomus. Dėl alergijos nereikėtų per daug jaudintis, ypač jei ji sezoninė. Jei esate alergiški žiedadulkėms, gerti vaistus jums reikės tik mėnesį, kol žydi alergiją sukeliantys augalai.

Sudėtingiau jei tenka kovoti su nuolatine alergija, t.y. jautrumu namų dulkių erkėms ir pelėsiui. Šie alergenai gali sukelti astmą ir atakuoja organizmą ištisus metus. Tačiau nors alergija yra nepagydoma, mūsų klinikos specialistai padės ją kontroliuoti. Tikslūs tyrimai ir efektyvus gydymas leis pamiršti, kad jūsų imunitetas kiek „išprotėjęs“.